Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz omercolak41@gmail.com

JALUZİ PERDE

Ana Sayfa » JALUZİ » JALUZİ PERDE

JALUZİ PERDE

 

Jaluzi Perde, alüminyum ve ahşap jaluzi olarak 2 modeldir.

Alüminyum jaluzi perde 16 mm, 25mm ve 50 mm slayt genişliğinde perfore, ahşap görünümlü, mermer desenli seçenekleri vardır.

Pencere kasasına yapılan çalışmalarda 25 mm, tavan uygulamalarında 50 mm bant genişliği seçenekleri tercih edilebilir.

16 ve 25 mm. ve 50 mm. genişliğindeki alüminyum şeritlerin merdiven şeklinde dokunmuş iplere dizilerek üst kasa kısmı içinde gizli çalıştırma mekanizması sayesinde plastik çubuk marifetiyle 180 derece aşağı ve yukarı eş zamanlı hareket ettirilerek ışıktan istediğiniz kadar yararlanma olanağı verir.

Jaluzi perde de renk seçenekleri ana ve ara renkler olmakla birlikte, ahşap görünümlü jaluzi çeşitleri ve üzerinde delikler bulunan perfore jaluzi perde adı verilen delikli jaluzi perde çeşidi de bulunmaktadır.

Jaluzi perdenin maliyeti diğer perdelere göre daha düşüktür.

Jaluzi perdenin temizliğini yaparken alüminyum bantları zedelememeye ve yumuşak bir bez kullanılması önerilir.

Jaluzi perde genellikle büro ve işyerlerinde kullanılır.Jaluzi Perde

Jaluzi Perde hakkında

Jaluzi perdeler genelde ofislerde ve iş yerlerinde kullanımı yaygın olan bir perde modelidir. Bu sebeple de evlerde çok kullanılmaz ancak son zamanlarda çok modern ve sağlam malzemeler ile yapılan Jaluzi perdeler evlerde de tercih edilmeye başladı. Artık dekorasyonunu değiştirmek isteyen herkes evinde bu perde modelini de kullanabiliyor

Jaluzi Perde nedir?

Genelde iş yerlerinde tercih edilen mekanizmaları açılıp kapanabilir bir perde modelidir. Maddesi değişmekle beraber alüminyumdan yapılır. Bu sebeple de dayanıklı ve sağlam yapıdadır. Dar mekânlarda Jaluzi perde seçimi mekanı çok ferah ve geniş göstermeye yardımcı olur. Güneş ışığını da istenilen açıda almanız Jaluzi perdeler ile mümkündür. Mekanizmasını tamamen kapatarak güneş ışığını engelleyebilirsiniz ya da aralıklı bırakarak biraz güneş ışığı girmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ürünler aynı zamanda günümüzde modern perdeler olarak bilinmektedir. Bu nedenle de değişmekte ve gelişmektedir. Motorlu Jaluzi perdeler otomatik olarak açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Oturduğunuz yerden açıp kapatabilirsiniz. Bu özellikler bu ürünü daha da cazip kılmaya yetiyor.

 

 

Jaluzi PerdeAhşap Jaluzi Perde nedir?

Ahşap Jaluzi perdeler, genelde dekorasyon amaçlı olarak ağaç evlerde ve dekorasyona uygun olarak evlerde de kullanılır ve pencere yapısına ve kullanılacak alana bağlı olarak değişir. Bant genişlikleri 25-35-50 mm olmak üzere üç çeşittir. İnce bantlar küçük pencerelerde tercih edilirken, pencere büyüklüğü arttıkça bant genişliği de arttırılmalıdır. Geniş bant seçenekleri ince bantlara göre daha örtücüdür. Bu özellik sayesinde güneşten korunma için büyük önem taşırken, perdenin kullanım kolaylığını ağırlığından dolayı azaltır. Ayrıca çubuklu ahşap Jaluzi perde yerine kontrolü tamamen ip ile yapılan seçeneklerin tercih edilmesi mekanizmanın kısa sürede arızalanması veya çubuğun pencereye sıkışıp kırılması gibi etkenleri azaltır. Ahşap Jaluzi perdelerin temizliği de kolaydır. Silme işlemi ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda bu işle ilgilenen yerlere de verebilirsiniz.

 

İki cam arası Jaluzi Perde nedir?

İki cam arası jaluzi, kullanımı en rahat perde modelidir. En önemlisi, çift cam arası bölmelerde kullanılan jaluzilerde de olduğu gibi kesinlikle toz tutmaz. Böylece ürünün en önemli sorunu ortadan kalmış olur. İki cam arasında kullanılan ürünlerin kendine has ve şık görüntüleri vardır. iki cam arasına yerleştirildikten sonra cam vakumlanır ve hava geçirmez. Bu tür perdeler genel olarak evlerden ziyade iş yerleri tarafından oldukça fazla tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Diğer perdelere göre birçok avantaj sağlar. Temizliği sorun olmaz ve bozulması da imkânsızlaşır. Aynı zamanda da gürültü ve ses girmesini de büyük ölçüde engeller.

Bu ürün modelinin genel olarak özellikleri ve kullanım alanları bu şekildedir. Evinizde veya ofisinizde spor ve modern bir görünüm elde etmek isterseniz bu tür perdeleri tercih edebilirsiniz. Jaluzi perdeler kullanımı kolay ve bir çok yönden avantaj sağlayan bir perde modelidir. Bu sebeple de günümüzde kullanım alanı yaygınlaşmış ve birçok kişi tarafından daha fazla tercih edilemeye başlanmıştır.

 

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için hemen teklif alın.

 

İLETİŞİM: SARAY PERDE

Karabaş Mahallesi Abdurrahman yüksel Cad. No : 26/b izmit kocaeli
Belsa plaza belediye otopark çıkışı karşısı civil yanı ( eski akademi hastanesi yanı )
Telefon : +90 (262) 331 51 50

  • Kategoriler