Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz omercolak41@gmail.com

STOR PERDE

Ana Sayfa » STOR PERDE » STOR PERDE

STOR PERDE 

 

-Stor perde, farklı kumaşlardan üretilebilir. Işık geçirmeyen karartma kumaştan, tül, ışıklı olan tarafı gösteren screen, polyester, pamuk, akrilik gibi zengin ürün çeşidi bulunmaktadır. Stor perde ev, ofis ve yazlıklar için en ideal perde türüdür. Stor perde zincirli, yaylı ya da motorlu mekanizma ile kumanda edilebilir. Stor perde ev kullanıcıları boncuklu, işlemeli ve oymalı modelleri opsiyonel olarak tercih edebilir.

-Stor perdeler ölçülerin büyüklüklerine göre 22mm, 28mm, 32mm, 38mm, 45mm ve motorlulerde 55m, 65mm, 80mm gibi ölçülerde bulunan perdelerdir. Stor perdeler Alüminyum borulara sarılan kumaşlarla, mekanizması sayesinde aşağı yukarı hareket edebilme özelliğine sahip perdelerdir

stor perde

Stor perdelerin temizliği aşağıda önerildiği şekilde yapılabilir:

-Stor perdeler, mekan kötü veya çok tozlu olmadığı sürece kolay toz ve leke tutan perde çeşidi değildir. Aprenin sertleştirici özelliği sayesinde toz veya kir, kumaşın içine kolay şekilde giremez.

-Stor perdenin temizliği haftalık yapılacak nemli bezle temizlik, kumaşın uzun süre temiz kalmasını sağlayacaktır. Ufak lekeler ise, kurşun kalem silgisiyle kolaylıkla yok edilebilir. Stor perde yıkanabilen kumaşlar, polyester ve sun screendir. Polyester kumaş 4 – 6 yıllık ömrü süresince en fazla 2 – 3 defa yıkanabilir.

Stor perde hakkında

-Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle bütün alanlarda da ilerleme ve yenilemeye gidiliyor. Buna ev dekorasyon ürünleri de dâhil oluyor. Perde modellerinde bir yenilik olan stor perdeler son yılların en çok tercih edilen perde modeli olmaya başladı bile. Bundan beş yıl öncesine kadar çok az kişinin tercih ettiği bu modeli bugün hemen hemen her evde bulunan bir perde modeli haline geldi. Bunda stor perde modelinin Avrupai tarzı da etkili oluyor. Daha çok iş yerlerinde ve ofislerde kullanılan bu ürün artık en yeni modelleri ile evlerde de yerini aldı. Mutfakta ve çocuk odasında kullanılan modeli de değişik renkleri ve desenleri ile de dikkat çekmeye başladı.

Mutfakta Stor Perde modeli

-Mutfakta stor perde modeli genel olarak desenli seçiliyor. Siz kendi zevkinize göre sade desenlerden de ya da farklı renk seçeneklerinden yana da seçim kullanabilirsiniz. Ancak modern bir dekorasyon görünümü istiyorsanız kesinlikle mutfakta renkli olarak tercih etmelisiniz. Ayrıca yağ ve buhardan kirlenen stor perde temizliği size çok zor gelebilir. Ancak bu konuda artık düşünmenize gerek yok. Çünkü stor perdelerin gün ışığında kendi kendini temizleyebilen modelleri ve yıkanabilir olan modelleri de mevcut. Bunların yanı sıra mutfakta kirlenen normal perdeler kuru temizlemeye nasıl gidiyor ise yeni çıkan modeller ile artık çok rahat bir şekilde yıkama işlemleri gerçekleştiriliyor. Siz temizlenmesini kendiniz banyonuzda da yapabilir ya da hiç uğraşmadan yıkanabilir perdeleri de tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünleri tercih etmek mutfakta bu şekilde size kullanım kolaylığı ve avantajı sağlıyor.

Çocuk odalarında perde tercihi

-Çocuk odaları da stor perde kullanım alanlarından birisidir. Çocuk odasında da dışarıda ışığı güzel alması ve yine daha modern bir dekorasyon görünümü sağladığı için tercih ediliyor. Diğer odalarında dekorasyonlarına göre perde seçimi yapılabilir. Stor perde size güzel bir dekorasyon görünümü kazandırır. Çocukların odasında tercih edecekseniz onu mutlu edecek bir desen tercih edebilirsiniz. Severek kullanabileceği ve odasında güzel vakit geçirme isteği uyandıracak dekorasyon desenleri kullanmak daha faydalı olacaktır.

Balkonda Stor Perde kullanımı

-Ürünün en çok tercih edilen alanlardan birisi de balkonlar. Stor perde yaygınlaşmaya başladığı günden bu yana kukanım kolaylığı ile balkonlarda en çok tercih edilen perde modeli oldu. Çünkü spor bir görünüme sahip. Bu özelliği sayesinde de balkonlara çok yakışıyor. Kış balkonunuz ya da kapalı bir balkonunuz var ise teras da olabilir buralarda stor perde seçimi yerinde bir karar olacaktır. Renk ve desen olarak istediğinizi seçebilirsiniz Ancak güneş ışığını güzel alan ve neme güneşe dayanıklı kaliteli olması önemlidir.

Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için hemen teklif alın.

  • Kategoriler